10 iedvesmojoši projekti

Jauniešu orgaizācija Young Folks tuprina meklēt jaunus formātus un uzsākt sabiedriskus projektus, veidot jaunas iespējas jauniešiem un pusaudžiem. Mūsu misija ir, lai jauniem cilvēkiem būtu iespēja pašrealizēties un darīt savu sirds darbu, pelnīt naudu un būt laimīgiem!

Lai varētu atrast atbildes uz jautājumiem “kas es esmu?”, “par ko es vēlot kļūt?”, mēs sniedzam pieredzi dāžādās dzīves jomās.

Mums ir sanācis iegūt savu veiksmes formulu: pēc 2 gadu aktīvas darbības Young Folks organizācijā par līderi var kļūt ikviens, izvēloties, kurā jomā darboties, kādas iemaņas iegūt, kur attīstīties.

Mūsu jaunieši ceļo, raksta projektus, organizē festivālus, turnīrus, pasniedz, pelna naudu, iegūst vajadzīgus kontaktus un nostāda savus mērķūs, iegūst dzīvei nepieciešamo pieredzi, kura ļauj atrast sevi.

Desmit nozīmīgākie projekti un notikumi YF:

 

1.  Paši sev eksperti – platforma, kur pieaugušie cilvēki dalās ar savu pieredzi ar jauniešiem.

Pasākumam tiek piemeklētas aktuālākas profesijas, tiek aicināti ieinteresētie skolēni un studenti.

No 10 piedāvātājām profesijām ir jāizvēlās dalībniekiem tikai 3 – tā ir iespēja mācīties sastādīt savas prioritātes, tāpat kā tas notiek dzīvē, kad ir daudz dažādu variantu, bet jāizvēlās kaut kas viens.

Tikšanās ar ekspertiem notiek trijās sessijās, kuru laikā jauniešiem ir iespēja sarunāties ar ekspertiem nelielās grupās. Vienas sessijas laikā eskperti pastāsta par saviem veiksmes stāstiem, bet jaunieši iegūst atbildes uz jautājumiem un iegūst vērtīgus kontaktus.

Pēdējais “Paši sev eksperti” pasākums šādus profesionālus cilvēkus:

1. Loģistikas eksperts, kurš stāstīja par klientu bāzes izveidi, par kravas pārvešanas procesu un to formatēšanu;

2.Fotogrāfe stāstīja par to, kā sasniegt savus mērķus, nebaidīties izmeiģināt jauno, pārkāpt noteikumus un radīt. Jaunieši uzzināja, kā atšķirt labu fotogrāfiju no sliktas, kā nepazaudet savu iedvesmu, robežu noteikšana starp komerciāliem un radošajiem projektiem;

3. Pasākumu organizātors, stāstīja par  idejas realizācijas procesu – no tās izdomāšanas līdz izpildes darbiem, realizējot reālu projektu viesiem un izveidojot vesalu pasauli;

4. Arhitektors, ilgtermiņu speaciālists (sustainability), vēstīja par profesijas īpatnībām, par to, ka ir nepieciešams ziedot visu savu laiku savai sirdslietai, patstāvīgas attīstības nepieciešamība;

5. Klīniskais psihologs– pieredze psihiatrijas un psiholoģijas darbā;

6. Research/CEO in Medical Technology Spherу – tehnoloģijas pielietojums jebkādā sfērā, tās maina mūsu dzīvi;

7. Sociologs – kādās jomās strādā sociologi un kādām īpašībām jāpiemīt, lai varētu darboties socioloģijā;

8.Kino aktieris – stāstīja par aktiera profesiju, kinomotagrāfiju un par savu kinoskolu;

9. Angļu valodas bērnu studijas īpašniecie – izskaidroja, kas skolotāju sertifikāciju, programmas licencēšanu, pašnodarbinātā statusa nianses;

10. IT speciālists– kā realizēties šajā profesijā.

 

Dalībnieku skaits apmēram 100.

Ekspertu skaits – 10.

 

Jūs arī varat kļūt par ekspertu un padalīties ar savu pieredzes stāstu. Pasākums norisinās reizi mēnesi, un tikšanās laiku ar jauniešiem ir iespējams atrast janvārī, februārī un pat martā.

Aktualākās sfēras ir mediji, kino, bizness, tūrisms, ceļojumi, psiholoģija, izglītīa, IT, ekonomika, jurisprodence.

 

Saziņas kontakti: 26112624, youngfolkslv@gmail.com, tēma – eksperts Young Folks.