Palīdzības Centrs Bēgļiem

Rīgas starptautiskā autoosta
Mēs – Young Folks brīvprātīgo komanda.

Maijā Rīgas autoostā atvērām palīdzības punktu bēgļiem no Ukrainas. Mēs palīdzam tiem bēgļiem, kas ir vismazāk atbalsta - tiem, kuri šķērso Latviju tranzītā. Daudzi no viņiem caur Latviju cenšas nokļūt pie saviem draugiem un radiniekiem citās valstīs. Ir arī tādi, kas atgriežas Ukrainā.

Visi šie cilvēki ir noguruši, apjukuši, bieži bez naudas, pārtikas un ūdens. Mēs palīdzam viņiem atrast naktsmītni uz 1-2 dienām un nopirkt biļetes, mēs viņus pabarojam, aizvedam uz naktsmītnēm un atpakaļ, iedodam apģērbu, apavus un vienkārši aprunājamies.

Kopš 16. novembra esam atvēruši silto apģērbu bezmaksas izdales punktu bēgļiem, katru dienu pie mums ir ap 200 cilvēku. Strādājam katru dienu no 10:00-18:00.
Bēgļu skaits
Ikdienā mēs palīdzam desmitiem ģimeņu, šeit ir jaunākie dati:
 • >22,000
  kopējais bēgļu skaits
 • 4234
  augustā
 • 5120
  jūlijā
 • 6024
  jūnijā
Kā mums var palīdzēt?
Finansiāli
Jūs vienmēr varat veikt ziedojumu tiešsaistē vai atnest ziedojumu mums uz palīdzības punktu autoostā. Pateicoties naudas ziedojumiem, mēs varam apmaksāt pagaidu naktsmītnes un biļetes tiem, kuriem nav naudas.
Ar pārtiku un čemodāniem
Bēgļiem vienmēr nepieciešama pārtika, ūdens, higiēnas preces un citas pirmās nepieciešamības preces, kā arī čemodāni. Jūs varat vienkārši iegādāties ūdeni/ pārtiku/ čemodānu/ zeķes/ siltās jakas un nogādāt uz palīdzības punktu. Ja vēlaties ziedot lietotas drēbes, lūdzu, izmazgājiet tās un pārbaudiet, vai tajās nav caurumu.
Kļūsti par brīvprātīgo
Mūsu palīdzības punkts autoostā darbojas tikai pateicoties brīvprātīgajiem. Jūs varat kļūt par vienu no mums un palīdzēt, dežūrējot autoostā vai palīdzot ar transportu (aizvest cilvēkus uz naktmītnēm vai atvest no tām) u.c. Ja vēlies kļūt par brīvprātīgo, aizpildi anketu.
Pastāstiet par mums!
Lūdzu, palīdziet citiem uzzināt par mums! Dalieties ar mūsu sociālo mediju ierakstiem un pastāstiet par mums saviem draugiem!

 • €10
  Mēs varam iegādāties nepieciešamos pārtikas produktus, medikamentus un apģērbu tiem, kam tas ir vajadzīgs.
 • €50
  Mēs varēsim apmaksāt nakšņošanu 1-2 naktis bēgļu ģimenei, kamēr viņi gaida savu izbraukšanu.
 • €100
  Mēs varam apmaksāt biļetes vai citus transporta izdevumus bēgļiem.
Ziedojiet mūsu punktam
Ziņas
  Raksti
  TVNet - Aicina atsaukties brīvprātīgos darbam Ukrainas bēgļu atbalsta punktā Rīgas autoostā. (LV)

  Delfi - Iespējas tuvojas izsīkumam: 6 veidi, kā jau tagad atbalstīt palīdzības punktu bēgļiem Rīgas autoostā. (RU)

  Radio - Palīgiem vajadzīga palīdzība: kas notiek ar brīvprātīgajiem un ukraiņu bēgļiem autoostā. (RU)

  TVNet - Latvija un bēgļi: Aleksandra Morozova un Sergeja Sņegireva pieredze.(RU)
  Spektr - Man vajag, lai Rīgas dome to visu izdarītu. Kā jauniešu organizācija viena pati tiek galā ar ukraiņu bēgļu tranzītu, kurus nepamana pilsētas un valsts iestādes. (RU)

  Doxa - gulēšana uz kartona, boršča spainis un tūkstošiem Ukrainas bēgļu. (RU)

  Prese.LV - Kā mūsu korespondents kļuva par brīvprātīgo. (RU)

  LSM.LV - Bēgļu palīdzības centrs autoostā sniedza palīdzību 13 000 cilvēku. Trūkst brīvprātīgo un līdzekļu. (RU)
  Process
  Ko cilvēki stāsta par mums
  Olga
  Bēgle no Kupjanskas, Ukraina
  Labvakar! Vēlos izteikt pateicību brīvprātīgajiem no Rīgas autoostas, kuri palīdz ukraiņiem. Tās ir meitenes, kuras visu dara ar smaidu. Viņas palīdz ne tikai ar biļetēm, pārtiku, iekārtošanu naktsmītnē, bet arī iedveš cerību. Cerību cilvēcībai, kas šobrīd mums tik ļoti pietrūkst. Meitenes, es jūs vienmēr atcerēšos. Liels paldies no visas sirds.


  Aleksandrs un viņa ģimene
  Bēgļi no Ukrainas
  Visiem sūtām mīļus sveicienus no Aleksandra, Elenas, Ļeva un Sevastiana ģimenes no Pardubices. Gribēju pateikties par visu ko esat darījuši mūsu ģimenes labā. Čehijā neesam saņēmuši pat vienu procentu tās palīdzības ko saņēmām no jums, ja pavisam godīgi, neesam saņēmuši nekādu palīdzību, līdz ar to vēl vairāk novērtējam jūsu darbu. Lūdzu nododiet sveicienus no mūsu ģimenes visiem jūsu darbiniekiem.
  Jeļeņa un Oļegs
  Bēgļi no Harkivas, Ukraina
  Sirsnīgs jums paldies par mūsu ceļa organizēšanu, par jūsu rūpēm un izrādīto uzmanību! Mēs tikām uz prāmja, kaut gan cerības uz to jau bija zudušas. Visu jums to labāk, lai tas Kungs jūs svētī jebkurā dzīves situācijā un piepilda visas jūsu vajadzības, tāpat kā jūs to darāt citiem.

  Ar mīlestību, Oļegs un Ļena.

  Eldars
  Bēglis no Kupjanskas, Ukraina
  Liels paldies jums par jūsu punktu! Gandrīz pusnaktī, kad nekas vairs nestrādāja un nebija kur doties, jūs mani pavadījāt līdz autobusa pieturai, iedevāt biļeti un parādījāt ceļu uz lidostu. Īpašs paldies brīvprātīgajai Marijai! Visa pasaule turas uz šādiem cilvēkiem!

  Kontakti
  +371 261 126 24
  info@youngfolks.lv
  Adrese
  Jauniešu organizācija
  YOUNG FOLKS

  Skolas 27-11, Rīga

  Palīdzības punkts bēgļiem
  Prāgas iela 1, Latgales priekšpilsēta, Rīga

  Apģērbu tirdzniecības vieta
  Spīķeru iela 3, Rīga
  Rekvizīti
  Young Folks LV
  vienotais reģistrācijas Nr. 40008225108
  Swedbank
  LV44HABA0551038525297
  © 2021 YoungFolksLV