Jauniešu centra celtniecība Pļavniekos

Young Folks tiecas iziet ārpus kastes. Pirmais mērķis - iziet ārpus Rīgas centra robežās un uzcelt moduļa tipa jauniešu centrus mikrorajonos. Centri nodrošinās iespēju bērniem un jauniešiem no mikrorajoniem iegūt piekļuvi iespējām, kuru iepriekš viņiem nebija, pievienoties mūsu kustībai, tādējādi kopīgi mainot mikrorajonu veidolu. Moduļveida centri kļūs par jaunu aktivitāšu un izglītības centru jauniešiem, un Tu vari palīdzēt to realizēt.
Mēs izejam ārpus kastes ne tikai neformālās izglītības lauciņā, bet arī paplašināmies jaunām auditorijām. Ik gadu Young Folks piedāvā vairāk nekā 600 nodarbības un pasākumus visām vecuma grupām: YF kids 7-11 gadi, YF Teens - 12-15 gadi, Youth 16+ un pat vecākiem Forever Young. Mēs palīdzam vairāk nekā 500 jauniešiem iegūt jaunas iemaņas, aizraušanās un pieredzēt personīgo izaugsmi. Nu ir pienācis laiks iziet ārpus savu studiju robežām.

Šobrīd YF ir divas telpas - galvenais izglītības centrs Skolas ielā un mākslas darbnīca "Karton". Bet mēs izvēlamies jaunus mērķus, pārejot jaunā līmenī. Tās ir studijas ne tikai Rīgas centrā, bet arī jauniešu centri mikrorajonos: Pļavniekos, Ķengaragā, Purvciemā, Ziepniekkalnā, Iļģuciemā, Mežciemā un Imantā.

Motivācija ir tas, ka daudzi bērni un jaunieši vecumā līdz 14-15 gadiem nevar patstāvīgi nokļūt līdz centram un apmeklēt mūsu nodarbības. Centri nodrošina jaunas iespējas un aktivitātes pusaudžiem. Neatkarīgi no atrašanās vietas, katrs varēs bez maksas apgūt neformālo izglītību, piedalīties jaunos klubos un veidot savus.Kopā mēs mainīsim mikrorajonu veidolu, labiekārtosim teritoriju un padarīsim moduļveida namiņus par jauniem projektu centriem priekš jaunatnes. Tā ir telpa bērnu brīvā laika pavadīšanai, jauniešu attīstībai un ģimenes aktivitātēm.

Kāds ir mūsu celtniecības darbu plāns?
Par pirmo mikrorajonu moduļveida projekta īstenošanai kļūs Pļavnieki. Kāpēc? Šis ir ne tikai viens no blīvāk apdzīvotiem Rīgas mikrorajoniem, bet tajā atrodas arī visplašākā YF jauniešu grupa - aptuveni 100 cilvēku, ar mūsu līderi Ričardu priekšgalā.

Uz doto brīdi esam atraduši zemesgabalu nomai Pļavnieku mikrorajonā Ulbrokas ielā, kā arī saņēmām plānus projekta īstenošanai un iesniegšanai Būvvaldē. Zemāk esošajos zīmējumos var iepazīties ar mūsu ofisa plānu.
Iekš centra telpām un ap tām mēs plānojam izveidot:

- Mācību telpu lekcijām un nodarbībām;
- Kopīgu telpu pasākumiem un mākslas nodarbībām;
- Telpu ar projektoru kino seansiem un interaktīvām lekcijām;
- Terasi un āra dārzu;
- Uzglabāšanas telpu un garāžu inventāra uzglabāšanai un darbam;
- Virtuvi un vannas telpu;
Mūsu mērķi šim projektam
 • 1
  Palīdzēt jaunatnei Rīgas mikrorajonos iegūt pieredzi sava potenciāla īstenošanā
  Young Folks vērtība slēpjas tajā, lai katram sniegtu iespēju atrast savu aicinājumu, hobiju un līdzīgi domājošo kopienu. Young Folks jaunatne kļūst par līderiem, mācās rakstīt projektus, sāk ceļot, izmēģina savus spēkus brīvprātīgo darbā un jebkuros citos darbos.
 • 2
  Sniegt jaunas iespējas
  Pateicoties jauniem neformālās izglītības centriem, mēs varam strādāt ar bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem mikrorajonu iedzīvotājiem. Ar jauniešu centru starpniecību paplašinās mikrorajona potenciāls, savukārt mēs piešķiram lauku iniciatīvu realizācijai. Šī ir droša telpa pusaudžiem un jaunatnei, kur tie varēs meklēt sevi. Kā arī rādītājs tam, ka cilvēks pats spēj ietekmēt savu dzīvi un veidot savu apkārtni. Mēs spējam mainīt vietu, kurā dzīvojam, lai bērni smeltos no tā piemēru un viņiem būtu piekļuve jaunām zināšanām.
 • 3
  Ienest mikrorajonos jaunas dzīvības elpu
  Jauniešu centru ideja to pašreizējā veidolā tapa kā YF Urbānistikas kluba daļa. Kluba ietvaros tika apspriesta nepieciešamība bagātināt mūsu mikrorajonus, papildinot tos ar telpu priekš radošuma un pašrealizācijas.

  "Mēs vēlamies mainīt mikrorajonu kopienas psiholoģiju, lai iedzīvotāji brauktu uz šiem mikrorajoniem ne tikai vien gulēt, bet lai šie mikrorajoni kļūtu par pilnvērtīgu pilsētas vidi, kurā ir patīkami būt", - saka Urbānistikas kluba vadītāja Olga Vertjajeva.
Turpmākai projekta realizācijai mums būs nepieciešami
Jūsu palīdzība un ziedojumi jebkurā apmērā.

Mainīsim jauno cilvēku dzīves kopā!
Atbalstīt jauniešu centra būvniecību Pļavniekos

Apbalvojumi
Atkarībā no ziedojuma summas, saņem balvu, kuru esam izveidojuši mēs, Young Folks!

Dalīties
Viena no iespējām, kā palīdzēt - pastāstīt par projektu draugiem
Atbalstīt Young Folks
Kontaktinformācija
YoungFolks.lv
Facebook
Instagram
Pasts - info@youngfolks.lv
Mob. tālrunis - +371 261 126 24
Rekvizīti
Young Folks LV
Vienotais reģistrācijas Nr. 40008225108
Swedbank
LV44HABA0551038525297