Atbalsts tranzīta bēgļiem

Young Folks brīvprātīgo centrs atrodas Autoostā, Prāgas ielā 1 un palīdz visiem bēgļiem, bez izņēmumiem. Centrs uzsāka savu darbību 21. maijā, pilna mēroga kara Ukrainā dēļ, un uz doto brīdi komanda sastāv no 116 YF brīvprātīgajiem. Tie ir jaunieši un pusaudži, kas pēc savas iniciatīvas palīdz bēgļiem.
Mūsu uzdevums - palīdzēt iegādāties biļetes uz tranzīta prāmjiem un vilcieniem, atrast un apmaksāt naktsmītni līdz izbraukšanas brīdim, nodrošināt bezmaksas transfēru, medicīnisko palīdzību un pārtiku. Visus izdevumus sedzam no brīvprātīgo, kas vēlas sniegt palīdzību tiem, kam tā šobrīd ir nepieciešama, ziedojumiem. Un pateicoties Tev kāds varēs atrast jaunas un drošas mājas.
Young Folks punkts atrodas autoostā Prāgas ielā 1, darbojas katru dienu no plkst. 8 no rīta līdz plkst. 12 naktī, tajā strādā komanda no 116 brīvprātīgajiem. Centrs uzsāka savu darbu pirms 2 mēnešiem un kopš tā laika katru dienu palīdz bēgļiem. Tu vari mums palīdzēt arī turpmāk nodrošināt šiem cilvēkiem palīdzību un drošības sajūtu. Jebkurš ieguldījums nodrošina vienam cilvēkam pārtiku un iespēju aizbraukt uz jaunām mājām.

Dienas laikā cauri mūsu punktam autostacijā iziet aptuveni 150 - 200 bēgļu. Maija laikā tie bija 4000 cilvēku, jūnijā - 5000. Tās ir divas kategorijas: tranzīta bēgļi un tie, kas vēlas palikt Latvijā. Lielākā daļa ukraiņu, kas atnāk uz autoostu - tie ir tranzīta bēgļi, viņi parasti paliek Rīgā uz 1-2 naktīm, vai pat uz 2-4 stundām. Lielākai daļai bēgļu vai nu nav līdzekļu, vai arī to ir pavisam maz, viņiem nav māju, tie ir nomaldījušies un nobijušies.
Mēs viņiem palīdzam orientēties pilsētā, sniedzam konsultācijas, sniedzam medicīnisko palīdzību un pārtiku. Tāpat arī iegādājamies biļetes uz galamērķa valsti un apmaksājam īslaicīgās naktsmītnes. Vispopulārākie maršruti - uz Vāciju, Poliju, Norvēģiju vai Ukrainu.

Ja šie cilvēki plāno palikt Latvijā, tad novirzām viņus uz bēgļu centru Kaļķu ielā 1, kur tiem palīdz iekārtoties valsts iestādes. Tāpat arī sazināmies ar robežsardzi, kas palīdz turpmākā izmitināšanā un dokumentu noformēšanā. Bieži cilvēki tiek novirzīti uz attālām pilsētām, tad rodas grūtības ar pārvākšanos, jo bieži tie ir cilvēki gados, ar ierobežotām kustības spējām vai arī ar lielām somām. Šādos gadījumos centrs palīdz ar loģistiku un atrod brīvprātīgo, kurš piekrīt viņus nogādāt līdz vietai.

E-pasta adresē ukraineyougfolks@gmail.com vai telegram kanālā Volunteers YF mēs esam sasniedzami visu diennakti. Bēgļi var sazināties ar mums vēl atrodoties citā valstī, lai izplānotu savu ceļu jau iepriekš.
Cilvēki ir spiesti bēgt no kara briesmām, aiz bailēm no nāves, un Young Folks nevar pievērt uz to acis.
Mūsu uzdevumi brīvprātīgo centrā bēgļiem
  • Palīdzēt izvēlēties visērtāko un visizdevīgāko maršrutu
  • Nodrošināt pārtiku un medicīnisko palīdzību
  • Palīdzēt iegādāties un noformēt biļetes un transportu
  • Atrast naktsmītni līdz aizbraukšanas brīdim
  • Nogādāt līdz naktsmītnei un atpakaļ
  • Pēc iespējas palīdzēt sazināties ar brīvprātīgajiem no galamērķa valsts

Vidēji mēnesī izdevumi sastāda 5 548 eiro
58%
Naktsmītne
3215 euro
22%
Transports
1246 euro
18%
Pārtika
973 euro
2%
Citi
114 euro
Autoostā brīvprātīgie strādā no plkst. 8 no rīta līdz plkst. 12 naktī, maiņās. Tu vari kļūt par brīvprātīgo, aizpildot anketu - https://ej.uz/latvia_savemariupol_volunteers

  • Maiņa 8:00-12:00 Nepieciešamas: 2 personas
  • Maiņa 12:00-16:00 Nepieciešamas: 5-6 personas
  • Maiņa 16:00-20:00 Nepieciešamas: 5-6 personas
  • Maiņa 20:00-00:00 Nepieciešamas: 2 personas
Sniegt atbalstu tranzīta bēgļiem

Apbalvojumi
Atkarībā no ziedojuma summas, saņem balvu, kuru esam izveidojuši mēs, Young Folks!

Dalīties
Viena no iespējām, kā palīdzēt - pastāstīt par projektu draugiem
Atbalstīt Young Folks
Kontaktinformācija
YoungFolks.lv
Facebook
Instagram
Pasts - info@youngfolks.lv
Mob. tālrunis - +371 261 126 24
Rekvizīti
Young Folks LV
Vienotais reģistrācijas Nr. 40008225108
Swedbank
LV44HABA0551038525297